Almanach 25 – odkazy

ODKAZY  1/2007

 

* Karin „1544″ (?) – Z jednej tvojej básne: „Mesiac sa nad jazerom kníše,/

        básnik, príbeh do knihy, píše.” Toto zatiaľ nie.

* Ján B. (Batizovce) – Ako pokus v pohode. Ako text, s ktorým – ako s kožou – ide autor na trh…, zatiaľ nie celkom predajné. Takmer vôbec. Popracuj, pošli.

* Peter G. (Bratislava) – S takým menom to nebudeš mať ľahké v slovenskej literatúre… Ale inak zaujímavé texty si naposielal. Mladícky drzé, majú „gule”. Pošli aj viac. A nabudúce pripájaj básne, texty do mailu v prílohe. Ď.

* Ivana 8 (?) – Citlivé, jemné, no stále mám pocit, akoby som to už niekde čítal. To nie je obvinenie z plagiátorstva! Len mám pocit, že tvoje texty sú nespravodlivo tuctové… Pridaj viac svojej šťavy a pošli! Čakáme.

* Mária J. (Spišské Vlachy) – Tvoje básne sú hravé, šantivé. Máličko od „kurzu”, ktorým plávajú Dotyky. Nie je to však márne! Skús poslať napríklad do nejakého detského časopisu, alebo tak nejako. Ak máš niečo „dospelejšie”, pošli aj do Dotykov.

* Katarína M. (?) – Otvoril som prílohu tvoju mailu a zdúpnel som: 96 strán! To nemyslíš vážne, však?! Prelistuj, prečítaj si Dotyky a pozri si, aký rozsah majú publikované materiály… Dosť dobre sme v redakcii nepochopili tvoju poznámku v maili: „Na tento prvopis sa vztahuju autorske prava podla par.63/2003″. Nuž a na tento odkaz sa nevzťahuje žiadny „par.”, takže tak…! Ani mak. Kak. Rak. Znak.

* Anežka R. (Bzenov) – Z tvojho dvojveršia: „Sakrálne farebné prítmie/ čerstvo zaliatej kávy” nám prebehli zimomriavky po celej redakcii. Uf! Silná káva, fakt. A napokon si nás dorazila týmto: „Dni ako besné psyská nám utekajú oproti.”… To musel byť ale naozaj tvrdý boj! Alebo tvrdí? Vydýchni, nepíš hneď všetko na papier, čo ťa napadne. Prečítaj si napr. Plathovú, Eggenhofferovú, či aj takého Turana, Stacha… Pošli.

* Jozef S. (?): Z tvojho odkazu pre nás: „Každá časť zbierky môže byť použitá v prospech lásky.” Pekné. Ej veru, málo je lásky… Prečo meníš slovosled vo veršoch ako reinkarnovaný štúrovec z 19. storočia? Napíš a pošli ešte niečo. Možno vyberieme.

 

                                                                                    -mg-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.